چری تیگو ۷؛ در آرزوی فروش جهانی

پیش از این، به بررسی کامل شاسی‌بلند تیگو ۷ در زومیت پرداختیم. این خودرو، گران‌ترین مدل چینی بازار ایران محسوب می‌شود که در حال پیش‌فروش است. طراحی بدنه و کابین این خودرو، فراتر از محصولات چینی و قابل قبول به نظر می‌رسد؛ هرچند با استانداردهای جهانی فاصله دارد و خصوصا در قسمت عقب، فاقد پختگی در طراحی است. تمامی نسخه‌های تیگو ۷، فارغ از نوع پیشرانه، صرفا به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه می‌شوند و نسخه‌ی دو دیفرانسیل، برای هیچ‌کدام از آن‌ها، قابل سفارش نیست. تیگو ۷ درچهار سطح از آپشن‌های پایه، الایت، دلوکس واکسلنت عرضه می‌شود.

نمایشگاه خودروی مشهد چری تیگو 7

پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری توربوشارژ، ۱۴۴ اسب بخار قدرت و ۲۱۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد که از دور موتور ۱۷۵۰ دور بر دقیقه، در اختیار خواهد بود. با توجه به گشتاور بالاتر در دور موتور پایین، می‌توان پیش‌بینی کرد که این نسخه از تیگو ۷، در زمانی کمتر از ۱۰ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد؛ درحالی‌که نهایت سرعت آن، ۱۸۵ کیلومتر بر ساعت با میانگین مصرف سوخت ۶.۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر عنوان شده است.

از آپشن‌های رفاهی این خودرو، می‌توان به فناوری دید پرنده یا دوربین ۳۶۰ درجه اشاره کرد که به هنگام حرکت یا پارک خودرو در مسیرهای سخت، مفید خواهد بود. چری ادعا می‌کند با استفاده از ۸ سنسور مختلف که در پیرامون تیگو ۷ قرار گرفته‌اند، فاصله‌ی مجاز خودرو با اجسام، از هر جهت اندازه‌گیری می‌شود و با اعلام هشدار به راننده، از حوادث گوناگون جلوگیری خواهد شد. چراغ‌های مه‌شکن در مدل‌های با آپشن بالا، قابلیت چرخش دارند و می‌توانند در صورت گردش خودرو، سمت داخل پیچ را روشن کنند.۶ کیسه‌ی هوا در تیگو ۷ وجود دارد و ترمزها، ساخت بوش آلمان هستند و در همه‌ی نسخه‌ها، از سیستم‌های ABS ,EBD و TCS پشتیبانی می‌کنند.

شرکت مدیران خودرو، نماینده‌ی فروش رسمی چری در ایران است و برای نسخه‌ی فول‌آپشن (اکسلنت) تیگو ۷، مبلغ ۱۲۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، جهت فروش نقدی و تحویل ۳۰ روزه‌ی این خودرو، دریافت می‌کند. این نسخه از تیگو ۷ با پیش‌پرداخت ۳۲ میلیون تومان و اقساط ۱۲ ماهه، ۱۸ ماهه، ۲۴ ماهه و ۳۰ ماهه قابل خرید است که در ارزان‌ترین حالت، ماهیانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۳۰ ماه، هزینه خواهد داشت و در ازای چک‌های سه ماهه، فروخته می‌شود.