قطعا یکی از محصولات “هایما” را در خیابان های کشورمان از نزدیک دیده اید؛ این برند چینی در مدل های اس۷، اس۷ توربو و اس۵ توربو در بازار ایران عرضه شده و تقریبا فروش بالایی را به خود اختصاص داده است.

“هایما اتومبیل” فعالیت خود را از سال ۱۹۹۲ و بدنبال سرمایه گذاری مشترک کمپانی مزدا و طرف چینی فعالیت خود را در هاینان آغاز کرد. در سال ۲۰۰۶ گروه خودروسازی بزرگ فاو مالکیت این برند را به دست آورد اما همچنان فناوری مزدا در توسعه محصولات آن ادامه دارد.

نام هایما ترکیبی از محل شکل گیری این برند یعنی استان هاینان به علاوه نام مزدا است. لوگوی آن نیز به یک پرنده افسانه ای اشاره دارد که در حال عبور از خورشید است.

اما یکی از جدیدترین محصولات هایما، شاسی بلند ۸اس است که ظاهرا روند نامگذاری قبلی این کمپانی را به چالش کشیده زیرا طبق رسم گذشته باید اس۸ نامیده می شد اما این تغییر عمدی به ارائه یک محصول متفاوت از گذشته نیز اشاره دارد.

این محصول که شباهت زیادی به نسل جدید سانتافه از هیوندای دارد، اولین بار در نمایشگاه خودروی شانگ های رونمایی شد. همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید این محصول هایما نسبت به تولیدات قبلی این شرکت و به رغم کپی از هیوندای سانتافه، مشخصا شرایط بهتری دارد و مخاطب بدون نیاز به زمان برای عادت به نقایص طراحی می تواند با آن ارتباط برقرار کند.
هایما در رابطه با ۸اس اشاره می کند که خودروی مذکور براساس پلتفرم HMGA ( خلاصه شده عبارت معماری جهانی هایما) توسعه یافته است. طول این خودرو برابر با ۴۵۶۵ میلیمتر، عرض ۱۸۵۰ میلیمتر، ارتفاع ۱۶۸۲ میلیمتر و فاصله بین محورها ۲۷۰۰ میلیمتر است.

 

پیشرانه

در بخش پیشرانه که هایما تاکید خاصی روی فناوری خود دارد، از نمونه ۱٫۶ لیتری توربوشارژ با ۱۹۲ اسب بخار خروجی و گشتاور ۲۹۳ نیوتن متر استفاده شده است. این مجموعه با جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است.
با این موتور هایما طی ۷٫۸ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می رسد و این رکورد یکی از دلایل نامگذاری ۸اس برای شاسی بلند هایما محسوب می شود.
برخی دیگر از منابع به امکان سفارش موتورهای ۱٫۲ لیتری هیبریدی توربو و ۱٫۶ لیتری توربو با جعبه دنده دوکلاچه ۷ سرعته نیز اشاره کرده اند.

کابین و امکانات هوشمند

از امکانات این محصول نیز می توان به دکمه های کنترلی کامل روی فرمان، صندلی اسپرت، استفاده از مواد دارای بافت نرم برای کنسول مرکزی، نمایشگر لمسی عمودی روی کنسول ویژه تنظیمات سیستم سرگرمی، تریم کروم، هشدار برخورد از جلو و عقب، هشدار خروج از خط، شناسایی علائم ترافیکی در جاده، کروز کنترل تطبیقی، سقف پانورامیک، دوربین ۳۶۰ درجه، استارت دکمه ای، نشانگر آمپر دیجیتال، تعویض دنده پشت فرمان، شارژر بی سیم، صندلی ها با قابلیت تنظیم برقی و … اشاره کرد.

قیمت پایه این محصول احتمالا از ۱۲۵۰۰ دلار آغاز و تا ۱۸۸۰۰ دلار بالا می رود.