مدیران‌خودرو

کانسپت E-IUV که با رنگ برنزی در نمایشگاه شانگهای به نمایش درآمده، از یک موتور ۱.۶ لیتری TGDI بهره می‌گیرد که می‌تواند قدرتی معادل ۱۹۴ اسب‌بخار و حداکثر گشتاور ۲۹۰ نیوتون‌متری را تولید کند.

بابک صدرایی- نمایشگاه بین‌المللی خودرو شانگهای امسال با رونق و شکوه بسیار برگزار شد و بزرگ‌ترین بازار مصرف خودرو جهان میزبان تمام غول‌های بزرگ جهانی همراه با آخرین تحولات خود در کنار خودروسازی چین بود که با سرعتی شگرف پیشرفت خود را به رخ جهانیان می‌کشید.

به گزارش « سامکو »، انواع و اقسام خودروهای روز، برقی و مفهومی با ایده‌های مختلف گرد آمده بودند تا نشان دهند که یک بازار آزاد و رقابتی تا چه حد می‌تواند سرعت رشد را تسریع بخشد. این همه پیشرفت برای چینی‌ها غیرقابل‌باور بود اما این مهم رخ داد و کاملا احساس می‌شد که فاصله چینی‌ها با بزرگان به حداقل رسیده و برخی برندها انصافا فاصله‌ای را نداشتند. شروع برنامه ما در غرفه شرکت چری رخ داد؛ بزرگ‌ترین صادر کننده خودرو در کشور چین و قدیمی‌ترین چینی موجود در بازار ایران. خودروهای تیگو ۴ یا همان ایکس۵۵ در کنار سایر محصولات آشنا چری خود نمایی می‌کردند و همچنین آریزو۵ برقی و ایکس ۵۵ برقی حرکت فعال چری را نشان می‌داد. در غرفه مجاور برند لوکس چری با اسم اکسید خود نمایی می‌کرد تا تعریف لوکس و قدرت چینی‌ها را نمایش دهد. در ابتدا مدیران چری و آقای کوین رایس سر طراح با سابقه انگلیسی چری که با برندهای ب‌ام‌و و مزدا همکاری داشته در مورد فلسفه و طراحی اکسید صحبت کرد که این برند مفهوم جسارت و طراحی هوشیار است و سبکی خاص در کنار معرفی شاسی بلند اکسید تی ایکس که یک شاسی بلند خوش قامت و بسیار خوش‌کیفیت بود. یک مدل مفهومی اکسید نیز خودنمایی می‌کرد تا آینده روشن این برند و برنامه‌ریزی‌های اساسی را نشان دهد و از سوی دیگر غرفه چری تیگو٨ جدید را با تغییراتی که انجام شده رونمایی کرد. داخل تیگو٨ بسیار مدرن و به‌روز و خوش‌کیفیت است و حس یک خودرو اروپایی را می‌دهد. چری امسال با دست پر پیشرفت و توانایی‌های خود را نشان داده بود تا در بازار پر رقابت و متنوع چین که نمایشگاه شانگهای به‌خوبی آن‌را نشان می‌داد با قدرت ظاهر شود. چری در این نمایشگاه علاوه‌بر رونمایی از محصول جدید خود با نام تیگو ۸، از کانسپت سدان اکسید با نام E-IUV نیز پرده‌برداری کرد. تیگو ۸ که از زبان طراحی جدید این برند تبعیت می‌کند، قرار است با دو نوع پیشرانه ۱٫۵ و دو لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر که به ترتیب قدرتی معادل ۱۴۵ و ۱۶۵ اسب‌بخار دارد، به‌زودی به بازار جهانی عرضه شود. سه نوع جعبه‌دنده دستی، اتوماتیک CVT و اتوماتیک دوکلاچه برای این خودرو درنظر گرفته شده است. 
کانسپت E-IUV که با رنگ برنزی در نمایشگاه شانگهای به نمایش درآمده، از یک موتور ۱.۶ لیتری TGDI بهره می‌گیرد که می‌تواند قدرتی معادل ۱۹۴ اسب‌بخار و حداکثر گشتاور ۲۹۰ نیوتون‌متری را تولید کند. البته این نیرو توسط یک جعبه‌دنده ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌ها منتقل خواهد شد. در داخل کابین خودرو با یک صفحه نمایش بزرگ لمسی روبه‌رو هستیم که می‌تواند به پروژکتور هولوگرافیک نیز مجهز شود. صندلی‌هایی با قابلیت چرخش ۱۸۰درجه‌ای و سیستم تعلیق بادی از دیگر مشخصه‌های این کانسپت هستند که راحتی سرنشینان را افزایش می‌دهند